יום חמישי, 8 בדצמבר 2011

עכבר בדרכים

נסענו, יום חמישי אחר הצהריים, בדרך חזרה מהדרום (השבעת טירונית בצבא....). וכבר בדרך אמרו ברדיו שיש חסימה בכביש 6. (גם ב waze רואים שחור...) אמרנו- נברח לכביש אחד...או אולי נעבור את החסימה דרך שוהם אלעד ונחזור לכביש 6?? אבל כשרואים את הפקק במחלף דניאל- רואים שגם לירידה למודיעין שוהם כבר עומס גדול, אז יורדים לכביש 1. נראה פנוי! נוסעים, אבל--- עומס משפירים ועד בכלל צפונה!!!. אז אולי נברח ימינה?- פונים לעקוף דרך יהוד למסובים. אבל אז עומס על צומת יהוד! כמובן-אך  ימינה פנוי, נברח ונחזור לכביש 6 דרך צומת הטייסים-נחלים. רעיון מצויין.... עד שמגיעים לעומס הבלתי נסבל של הטייסים- נחלים. מזכיר לכם משהו?
העכבר בתא הניסוי, מותנה שאדום- זה שוק חשמלי ברצפה...מהר מאד לומד לברוח למסלול הירוק. הירוק הופך אדום? זה כבר גירוי מבחין לאברסיה קרובה- ותנאי חיזוק שלילי מחזקים אותו על בריחה לאיזור הירוק. שוב ושוב הוא בורח מאדום לירוק, ומחוזק שלילית. עד שהתנאים משתנים, והבריחה אינה מביאה להפסקת השוק, אבוי, גם הירוק הוא תנאי שוק! אברסיה בכל כיוון!! ומה ההתנהגות אז? תוך זמן קצר-אדישות, קטטוניה.
זה כמעט קרה גם לנו. התחילו לעלות רעיונות: אולי נסטה הצידה, איזו תחנה, אולי מסעדה, נשב כמה שעות וניסע אחר כך. או נכנס למייל (למי שיש סמארטפון) נעסוק במשהו אחר ונתעלם מהנסיעה והזחילה....(חוץ מהנהג... אבל אני גם כן כבר אדיש...)  בדיחות רצות , "למה כולם נוסעים הביתה שלהם במקום לגור איפה שהם עובדים???"
אבל גם העכברים כמונו,  נורמליים. כשהשוק מפסיק, אחרי כמה דקות הם מתאוששים, ומתחילים לרוץ לאוכל, הביתה, כביש 6 פנוי...הגענו, יש תה ועוגה....
ואפשר להתפנות לכתוב חויות מתיבת סקינר של אלפי הנהגים.
ומותר האדם? איין.....
שבת שלום

תגובה 1:

  1. וגם רכבת ומערכת תחבורה ציבורית ראוייה איין... במקומה מוכרים חלום של בית בכפר (שהוא בעצם סתם פרבר) שכדי לחיות בו כמו שצריך חייבים שתי מכוניות וסדרה של מחלפים, שכמו תופעת טבע צפויה ביותר נפקקים בכל יום ראשון בבוקר (לכיוון המרכז), ובכל יום חמישי מהמרכז והלאה.

    השבמחק