יום חמישי, 14 באוגוסט 2014

רחוק וקרוב

התקופה האחרונה היא בסימן זה של קרוב ורחוק.
הייתי רחוק מכאן בחופשה בקוסטה ריקה. וגם במקסיקו. כן, זה רחוק ונשמע מלהיב עוד לפני שהגעת לשם. החופים כה יפים, הג'ונגל גולש עד קו המים. הרי הגעש מכוסים עננים ולפעמים נגלים ומפתיעים. גלי האוקיינוס כה גבוהים שהגולשים עושים חיים. הפרפרים גדולים כל כך, וצבעוניים.
אך בחוף אחד קטן בשמורה יפהפייה בשם מנואל אנטוניו, היה זוג הורים מקסים, שלא ויתרו על האתגר והחופש, ובאו עם ילד אוטיסט לקוסטה ריקה, לשמורה. אותן התנועות, כשהוא יושב בחול החוף ומשחק בחול בתמימות, אבל לגמרי שקוע בעצמו, ואח"כ, בלי שפה, לארגן אותו בתמיכה מלאה כי כבר צריך ללכת....ולמרוח ולהלביש....כי הוא גדול אך לא עצמאי.
כמעט שנתתי להם מדליה, אך רק עברתי על פניהם. והרגשתי כה קרוב.
אז כשאני בחופשה יש מה שמזכיר לי שיש משפחות כה רבות שקשה להם לצאת לחופשה.
וכמה חשוב שיצאו.
והנה יש זוג הורים שהצליחו אף הם, מכאן, בארצנו- ויצאו לסופ"ש בחו"ל. כן, צריך גיבוי סבתא ותרפיסטיות לכסות כל אחריות וזמן, אבל עשו ניקוי ראש, וריענון לעצמם. וחזרו והכל בסדר!!
ועוד- מרחוק שמענו על תחילתו של המבצע, והוא היה בתוך הסמארטפונים במשך החופשה, ובכל זאת יוצאים וחוזרים, וממשיכים בשגרה גם כשכאן בלאגן- כי נזכור, ישנם אלפים שמעבירים את הקיץ במצב של "אין חופשה לרגע". בין אם זה מילד מיוחד שלא נותן מנוח ואין למי להשאירו , או שכל כך קשה איתו, ובין אם זה מה"מבצע" וגרורותיו. ולא רק בחופשה יותר קשה איתם- גם בממ"ד, ובעת אזעקה!
ויש עוד קצת קיץ וקצת הזדמנות
ואם אפשר לעזור נעזור- שתהיה לכולם קצת חופשה!!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה